Çin Elektrik trafosu Üretici
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Jack

Telefon numarası : +86-15853252696

Naber : +8615853252696

Free call

Güç trafosu yağ sıkıntısının işletmeye zararı nedir?

February 7, 2021

hakkında en son şirket haberleri Güç trafosu yağ sıkıntısının işletmeye zararı nedir?
Güç trafosu yağ sıkıntısının işletmeye zararı nedir?
hakkında en son şirket haberleri Güç trafosu yağ sıkıntısının işletmeye zararı nedir?  0
A 、 Transformatör yağ sıkıntısının zararı
1. Yağ seviyesi, yağ seviye göstergesinin izleme çizgisinin altına düşerse, gaz koruma cihazı arızalanabilir ve yağ seviyesi ve rengi izlenemez.
2. Yağ seviyesi transformatörün üst kapağının altına düşerse, yağın nemi kolayca emmesi ve oksitlenmesi için yağ ile hava arasındaki temas alanı artar, böylece yağın bozulması hızlanır, izolasyon azalır. Sargının mukavemeti ve demir çekirdeğin ve diğer parçaların paslanması.
3. Transformatör yağı, kademe değiştiriciyi suya daldıramaz, musluklar arasındaki sızıntı deşarjı, yüksek gerilim sargısında kısa devreye neden olur.
4. Yağ seviyesi radyatörün üst boru deliğinden daha düşük olduğunda, yağ sirküle edemez ve konveksiyon yapamaz, bu da transformatörün sıcaklık artışında keskin bir artışa veya hatta transformatörün yanmasına neden olur.
5. Demir çekirdek ve sargı, havaya maruz kaldığında nemden kolayca etkilenir, bu da yalıtımın bozulmasına ve transformatörün yanmasına neden olabilir.
B 、 Transformatör yağ eksikliğinin nedenleri
1. Bakım veya test sırasında, yağ transformatörden tahliye edildikten sonra ek yağ yoktur;
2. Trafo kabuğundan uzun süre yağ sızıntısı veya büyük miktarda yağ sızıntısı;
3. Hava sıcaklığı çok düşük, koruyucudaki yağ miktarı yetersiz veya koruyucu için tasarlanan hacim, çalışma gereksinimlerini karşılayamayacak kadar küçük.
C 、 Trafo yağ sıkıntısı için önlemler
1. Ani hava değişikliği ve sıcaklık düşüşü nedeniyle yağ kıtlığı olması durumunda, radyatörü kapatın ve zamanında yağı doldurun.
2. Büyük miktarda yağ sızıntısı varsa, özel koşullara ve düzenlemelere göre ilgili önlemler alınabilir.
3. Yüksek kaliteli marka trafo satın alın
hakkında en son şirket haberleri Güç trafosu yağ sıkıntısının işletmeye zararı nedir?  1
D 、 hengfengyou electric tarafından üretilen transformatörün kalite güvencesi
1. Oluklu yağ tankı, robot otomatik kaynağı benimseyin, sızıntıyı önleyin.
2. Asitlemeden sonra, gövdenin boyasının 30 yıl boyunca düşmemesini sağlamak için gövdeye plastik püskürtülmelidir (test standardı: 100 saat içinde kaplama korozyon direnci, sertlik ≥ 0.4, Çin ulusal GB / t1730'a göre test yöntemi standart).
3. Transformatör yağı, transformatörün uzun vadeli güvenli ve istikrarlı çalışmasını sağlamak için Çin ulusal standardı GB / T 7595-2017'ye uygun olarak PetroChina'nın 25 # ve 45 # Kunlun yağlama yağı olacaktır.
4. Fabrikadan çıkmadan önce transformatöre yeteri kadar yağ ekleyin.Yağ koruyuculu transformatör için, yük talebini karşılamak için yağ koruyucunun optimum kapasitesi eşleştirilmelidir.
https://blog.hengfengyou.com/
Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin